Przy Naturze

Usługi ogrodnicze

Kompleksowa opieka nad zielenią

Mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicy? Potrzebujesz pomocy przy pielęgnacji swojego ogrodu? Z chęcią pomożemy utrzymać lub przywrócić jego piękny wygląd.

Oferujemy usługi dla: klientów indywidualnych | firm | wspólnot mieszkaniowych.  

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zadzwoń i umów się na bezpłatną wycenę.

Nawadnianie

Oferuję projekt oraz montaż automatycznego sytemu nawadniania dostosowanego do potrzeb użytkownika pod względem stopnia automatyzacji i funkcjonalności. Zapewniam także konserwację instalacji przed zimą.

Cięcie formujące

Cięcie formujące drzew i krzewów przeprowadzam z należytą starannością. Dbam o czystość i ostrość narzędzi. Pod przycinaną rośliną rozkładana jest plandeka aby zapobiec zabrudzeniu kamieni czy kory. Drobne ścinki sprzątane są odkurzaczem ogrodowym.

Przycinanie drzew

W ofercie znajduje się także przycinanie drzew owocowych  i ozdobnych. Rany po cięciu zabezpieczane są maścią ogrodniczą a samo cięcie przeprowadzane jest w odpowiednim terminie. Możliwa jest także wycinka małych drzew oraz karczowanie terenu. 

Renowacja trawnika

Pomagam przywrócić piękny wygląd trawnika . Wśród zabiegów pielęgnacyjnych znajdują się:  wertykulacja, koszenie, badanie gleby, nawożenie doglebowe i dolistne.

Trawniki z rolki i siewu

Zakładam trawniki z siewu oraz z rolki, z użyciem trawy hodowanej na folii, co gwarantuje przyjęcie się nowego trawnika. Przed rozłożeniem lub wysiewem przygotowywane jest także samo podłoże, tak aby dostosować jego pH do wymagań trawy.

Przycinanie żywopłotów

Przycinam żywopłoty zarówno małe jak i wysokie. Doradzam odpowiedni termin cięcia. Przycinam wierzchołki tui. 

Łąki kwietne i rabaty

Zakładam łąki kwietne oraz rabaty kwiatowe. Wykonuję pojedyncze nasadzenia. Oferuję aranżację istniejących ogrodów od projektu do wykonania.

Pielęgnacja ogrodu

43317216_1874569682596377_78613560967561216_o_1874569679263044

Oferuję kompleksowe przygotowanie ogrodu na wiosnę obejmujące pielenie, nawożenie i przycinanie martwych części roślin. Możliwy wywóz odpadów zielonych. 

Usługi porządkowe

W ofercie znajdują się także usługi z zakresu sprzątania terenów zielonych: karczowanie, wykaszanie zarośli i wywóz odpadów zielonych.