Przy Naturze

Zakładanie ogrodów

Ogród? Tylko Przy Naturze!

Skorzystali Państwo z naszej usługi projektowej? Posiadają Państwo projekt ogrodu i poszukują rzetelnego wykonawcy? Działamy w promieniu 30km od Bydgoszczy. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, dbając o jakość wykonania i czystość pracy. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, zapraszam do kontaktu. Otrzymają Państwo od nas indywidualną wycenę realizacji ogrodu.

Przygotowanie terenu

Zakładanie ogrodu zaczynamy od przeprowadzenia niezbędnych prac ziemnych z użyciem ciężkiego sprzętu. Wśród zadań, które wykonujemy, znajdują się:

  • drenaż i zagospodarowanie wody deszczowej,

  • nawiezienie lub wymiana ziemi,

  • wyrównanie terenu,

W następnej kolejności wstawiane są obrzeża ogrodowe, montowany jest system nawadniania oraz elementy wodne. Na tym etapie wykonywane są również wszelkiego rodzaju ścieżki, elementy małej architektury i dekoracje. Zakończenie tego etapu jest kamieniem milowym w procesie zakładania ogrodu.

Czas na rośliny!

Po montażu instalacji podziemnych oraz wykonaniu szkieletu ogrodu, tj. ścieżek, obrzeży, małej architektury itp. przystępujemy do właściwej fazy realizacji projektu. Wykonywane są nasadzenia zgodnie z przygotowanym projektem.


Po zakończeniu prac dokonywane są okresowe inspekcje kondycji roślin w celu ewentualnej korekty programów nawadniania. Od tej chwili pozostaje nic innego jak cierpliwie obserwować wzrost roślin i czekać na upragniony efekt.